לייעוץ ראשוני 

השאירו פרטים לחזרה 

יישוב סכסוכים

גישור מעניק הזדמנות שנייה לבין איך השתבשו הדברים ואיך ניתן לסיים אותו על הצד הטוב ביותר

מהו גישור עסקי

גישור עסקי הוא תהליך שנועד למחלוקות בעלות אינטרסים רבים ורצון לשמר את היחסים

סכסוכי נדל"ן 

נקלעתם לסכסוך נדל"ן ?

גישור יוכל לסייע לכם לסיים אותו בדרך הטובה ביותר

סכסוכי נדל"ן
חלק גדול מסכסוכים הקשורים להון בישראל מתקשרים לענף הנדל"ן. בתחום הנדל"ן עשויים להתפתח סכסוכים בנושאים הקשורים ל שטח משותף, ערך הקרקע, עמלות שיווק, פינוי הקרקע או מכירה ועוד. אחת הדרכים שבה ניתן להימנע מהסלמתם של סיכוכים אלו היא בעזרתו של מגשר המתמחה בתחום הנדל"ן.


גישור נדל"ני זה התחום שלנו
גישור נותן מענה של פתרון מקצועי ומהיר לסכסוכים שונים כשבניהם נמצא גם תחום הנדל"ן. המגשר תפקידו הוא לקרב בין הצדדים מבלי לגרום נזק לאף צד המשתמש בשירותיו. למשרדנו התמחות בתחום הנדל"ן מזה שנים רבות, אנו מכירים היטב את הסוגיות השונות והמחלוקות הקיימות בתחום הנדל"ן, ממקום זה של ניסיון נוכל להעניק שירותים אשר יסייעו לסכסוכים בין דיירים לקבלן, סכסוכים בין קבלני משנה וקבלנים, בני משפחה שירשו נכס נדל"ני, אנשי מקצוע, לקוחות שרכשו דירה הנמצאים במאבק בנושאי נדל"ן וקרקעות מול העירייה או הרשות המקומית, אנשים פרטיים שנקלעו לסכסוך מר עקב עסקת נדל"ן פשוטה. השירותים שאנו מעניקים מתנהלים בדיסקרטיות וחיסיון מוחלט, מהירות ומקצועיות רבה, תוך שמירה על כל פרטי הסכסוך והמידע החסוי הנאמר במהלך הגישור.


גישור נדל"ן וירושות
סכסוכים בתחום הנדל"ן מתחילים מריבים במשפחות הקשורים לנכס שעבר בירושה. סכסוכים אלו נגרמים עקב דעות חלוקות בין היורשים כאשר חלקם ירצו למכור את הנכס והשתמש בכספים לכל מיני מטרות שנות, בעוד חלקם האחר ירצה להשאיר את הנכס ולהשתמש בו כנכס מניב אשר ניתן להשכיר ושערכו עולה מידי שנה. פעמים רבות סכסוכים אלו נגררים ומחמירים עד כדי נתק משפחתי ואף עירובם של עורכי דין. לעומת זאת תהליך גישור יכול למנוע זאת בקלות ובפשטות מבלי להחמיר את ההידרדרות, לחבר ולאחד שוב את המשפחה ולמצוא פתרון לנכס המדובר אשר יהיה מקובל על כל הצדדים תוך קירור האש בין הצדדים ובניית האמון מחדש.


סכסוך מקרקעין
נכסי הנדל"ן נחשבים כנכסים יקרים בשל הקרקעות עליהם הם יושבים. לא כל קרקע בישראל מיועדת לבנייה של נדל"ן. מחלוקות אלו יכולות להתפתח עקב חוסר הבהרה לגבי ייעודה של הקרקע. דוגמה לנושא זה היא קרקע אשר ייעודה היה להיות שטח חקלאי ובהחלטה מסוימת נקבע שהיא תחדול מלשמש כקרקע חקלאית ועליה תבנה  שכונת מגורים. בפועל, תוך זמן קצר, תבנה תשתית רחבה המיועדת להקמתה של השכונה והיכולת להשיב את ייעוד הקרקע כחקלאית תהיה בלתי אפשרית. 


עבודת הגישור בתחום הבעלות וייעוד הקרקעות צריכה להעשות על ידי מגשר בעל רקע נדל"ני רב. עתודות הקרקע בישראל לא פעם מוגדרות בצורה לא ברורה, משום שהן מסתמכות על מסמכים מהתקופה הבריטית, עוסקות בייעודי קרקע של חמולות, כשבקרקע נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים וכמובן מקרים בהם גופים גדולים ומשמעותיים דורשים בעלות וזכויות על הקרקע כגון, קרן קיימת לישראל, משרד החקלאות, עיריות ורשויות, קבלנים, אנשי עסקים ועוד. 


סכסוכים בין קבלנים לדיירים
סכסוכי נדל"ן אלו נסובו לא פעם אודות הפער שנוצר בין מה שהובטח לדיירים לבין מה שהקבלן סיפק בפועל. אין זה משנה אם מדובר בהקמת פרויקט נדל"ני חדש או אם מדובר על סכסוך בפרויקט פינוי בינוי ושיקום מבנים כפי שניתן לראות בשנים האחרונות. סכסוכים נוספים אשר נגרמים בין קבלנים לדיירים נובעים גם מליקויים שונים המתגלים בבניין לאחר שהוא מאוכלס, לקבלן יש אחריות כלפי המבנה והדיירים, אך ישנם מקרים שבהם הקבלנים מתנערים מאחריותם כלפי הדיירים ואינם מגיעים לטפל בכל הבעיות והליקויים אשר נגרמו לבניין שנמצאים בתחום אחריותם. גם כאן, ישנה שאיפה להגיע לפתרון מהיר ויעיל שבו רואים הקבלנים והדיירים עין בעין את הכדאיות בשימוש במגשר ולעיתים אף נחתמים מראש הסכמים אשר גורסים כי במידה ויקלעו הצדדים לסכסוכים או מחלוקות יפנו למגשר ניטרלי. 


סכסוך טריטוריה
סכסוך גבול, מתייחס לסכסוכים בין גבולות של שטח, לדוגמה אנשים בעלי שטחים פרטיים אשר טוענים שהגבול של הטח שלהם עובר במקום מסוים, כשהשכן הגובל לשטחו טוען אחרת וגורס ששטחו של השכן עולה על שטחו שלו. סכסוכים אלו עלולים אף להגיע לסכסוכי דמים באוכלוסיות מסוימות. גם מחלוקות אלו נגרמות משום שאין רישום מדויק ומסודר של השטח. במקרים בהם נגררות משפחות שלמות לתוך סכסוך טריטוריה, חשוב מתמיד להשתמש בשירותיו של מגשר אשר יוכל לסייע לכל הצדדים לסיים את הסכסוך ולמנוע שפיכות דמים מיותרת במקרים קיצוניים או התרסות והצקות שונות בין הצדדים הנמשכות לאורך שנים.    


חשיבותו של מגשר מקצועי
קובי חן מגשר אשר צבר ניסיון רב בתעשיית הנדל"ן ולו מעל ל-13 שנים כבעלים של חברת תיווך מובילה הממוקמת בתל אביב. ניסיון עתיר בשיווק וליווי פרויקטים שונים בתחום הנדל״ן ועסקים, יכול לסייע לכל לקוחותיו אשר נקלעו לסכסוכי נדל"ן הן במישור העסקי. לקובי חן היכולות להביא לסיומם של סכסוכים שונים בנועם ודרך ארץ, כזו המכבדת את כל הצדדים, ונעשית תוך הסברה, הקשבה והבנה של כל המעורבים בנושא.

גישור שמשאיר דלתות פתוחות 

צור קשר

פרטי קשר

ניווט באתר

קישורים

נייד:050-8312222

טלפון: 073-3744685

תובל 34 רמת גן 

  • LinkedIn