לייעוץ ראשוני 

השאירו פרטים לחזרה 

גישור פיננסי

גישור בין נושים לחייבים עם הסדרה מוסכמת

מהו גישור עסקי

גישור עסקי הוא תהליך שנועד למחלוקות בעלות אינטרסים רבים ורצון לשמר את היחסים

סכסוכי נדל"ן 

נקלעתם לסכסוך נדל"ן ?

גישור יוכל לסייע לכם לסיים אותו בדרך הטובה ביותר

יישוב סכסוכים
ישנם מקרים שבהם סכסוך מגיע למבוי סתום ובו שני הצדדים בוחרים לחדול מלקיים שיח משותף שיביא לפתרון הסכסוך. לעיתים אף בוחרים לפתור אותו באמצעים משפטיים הכרוכים באנרגיה מיותרת, בזבוז של זמן וכסף. בטרם אנשים פונים לאופציה המשפטית חשוב שידעו כי גם ברגעי משבר הנוגעים לסכסוך כזה או אחר, ניתן להגיע לפתרון של יישוב סכסוכים באמצעות גישור. הגישור מהווה תהליך קצר יותר שבו אין מנצחים או מפסידים, תהליך המעניק לשני הצדדים הזדמנות אמיתית להשמיע את טענותיהם ולפתור את הסכסוך לטובת כל הצדדים. 


נתחיל בשאלה מהו גישור? הגישור מהווה בעצם חלופה ליישוב של סכסוכים ובו גורם ניטרלי - המגשר, המסייע לשני הצדדים, או יותר, להגיע להסכם המקובל בסופו של התהליך על כולם על אף חילוקי הדעות ביניהם. 


תהליך הגישור נעשה מחוץ לכותלי בית המשפט ומועלה, ברוב המקרים, כאפשרות אחרונה בטרם פונים להליך המשפטי שממנו רוצים הצדדים, לרוב, להימנע. הגישור יכול להיעשות בין אנשים פרטיים, בין אדם פרטי לגופים וכמובן בין גופים לעצמם. 


ישנם מקרים שבהם הצדדים מבינים במהרה שלא יוכלו להגיע להסכם שבו כולם יהיו מרוצים והם פונים לאפשרות הגישור עוד בשלב מוקדם. דבר אשר מבטיח, לפחות בחלק מהמקרים, הגעה מהירה לפתרון שהבסיס שלו נעוץ בעובדה שכל הצדדים הסכימו על שימוש בשירותיו של מגשר. בנוסף לכך, ניתן לפנות לגישור גם בזמן שבו מתקיים דיון בבית משפט. בתי המשפט עצמם אף מעודדים ומברכים על כך, שכן תהליכי גישור רבים הביאו לתוצאה רצויה עבור כולם. 


חשוב להדגיש שהגישור אינו מחייב בשום שלב. לכל אחד מהצדדים שמורה הזכות לעצור את התהליך בכל זמן ואין כל התחייבות בתהליך זה להגיע בסופו של דבר להסכם. כל עוד לא נכתב ונחתם הסכם, ניתן על ידי כל אחד מהצדדים לחדול מהתהליך. אם נרצה לגרום לגישור להצליח, חשוב לבחור במגשר בעל ניסיון רב בתחום. קובי חן מגשר, בעל ניסיון וותק בתחום הפועל באזור רמת גן והסביבה, הוא אחד מהמגשרים הבולטים בתחום, כשלו גם רקע משפטי רחב בתחום הנדל"ני והעסקי. 


מהו בעצם תפקידו של המגשר?
תפקיד מגשר סכסוכים הוא ביצירת שיח בין כל הצדדים בסכסוך, בשאיפה להוביל את הצדדים אל הפתרונות והסכמות על המגשר להיות בעל כישורים ליצירת תקשורת בין הצדדים, וגם נדרש ממנו להבין את מהות הסכסוך שבו הוא מטפל. תחילה, על המגשר לוודא שכל הצדדים מבינים זה את זה ומה בעצם כל צד דורש ורוצה. הוא אחראי על העברת המידע הנכון בין הצדדים הנמצאים בתהליך, כדי לגרום לכך שהצדדים יוכלו להתקרב ולדון על הפתרונות החדשים המוצעים ע"י הצדדים במהלך הגישור. 


בשלב מתקדם של הגישור ובו הצדדים הצליחו להגיע להסכם שמקובל עליהם, על המגשר לנסח בצורה מדויקת את ההסכם הסופי. בהסכם יהיו מפורטים באופן ברור כל פרטי ההסכם החדש עליו הצדדים אמור לחתום בסופו של דבר. 
לכל סכסוך יש מאפיינים ייחודיים משלו ובעובדה שכל סכסוך, בכל נושא שלא יהיה, אינו דומה לכל סכסוך אחר. הסכסוכים הם מאד אינדיבידואלים מכיוון שאנשים חווים את הסכסוך ואת הסיטואציה בצורה כל כך שונה. כאן מצופה ממגשר עם ניסיון, יכולות ואינטליגנציה רגשית לגשר תוך הבנת והרגעת הרגשות של כל הצדדים המעורבים בדבר. 


בית המשפט בישראל קבע מספר תקנות הנוגעות לתחום הגישור והן מהוות בעצם את הבסיס לאתיקה המקצועית בתחום זה, כשעל המגשר, בין היתר, מצופה להתנהל ללא משוא פנים, בהגינות ובתום לב, לסרב לגישור במקרים שבהם קיים חשד לניגוד עניינים, להעמיד את הצדדים על הצורך להתחשב בקטינים ובפסולי דין אם ישנם כאלו, לא לעשות שימוש במידע אליו נחשף המגשר לצרכים אחרים, להימנע מלהעניק חוות דעת מקצועית בשאלות שעולות בגישור אך אין בהן לכלול את תחום התמצאותו וכמובן לא להיות צד להסכם שנקבע בגישור ולא לקבל כל זכויות או חובות על פיו. 


מי הם האנשים העושים שימוש בגישור?
תחום הגישור מתקשר למספר רב של אנשים וגופים. סכסוכים רבים נגרמים עקב תחומים שונים, לבטח בתחום הכספי אך לא רק. מגשרים רבים עוסקים גם בסכסוכים הנוגעים לחיי משפחה, סכסוכים בקהילה, סכסוכים בין קבוצות דתיות שונות ועוד. 
מעבר לאנשים פרטיים, בלא מעט סכסוכים הצדדים המעורבים הם גופים כאלו ואחרים, שלא מייצגים אדם מסוים אלא יותר אג'נדה, תפיסת העולם, מטרות והלך הרוח. גם כאן, ניתן למצוא גופים אלה מגיעים לגישור, בין אם מדובר בגופים מסחריים, עמותות, גופי תקשורת, גופים פוליטיים ועוד. 

צור קשר

פרטי קשר

ניווט באתר

קישורים

נייד:050-8312222

טלפון: 073-3744685

תובל 34 רמת גן 

  • LinkedIn